Jeśli uczysz się języków obcych głównie z Internetu i lubisz to robić, to mam dla Ciebie wtyczkę do Chroma, która znacznie przyspieszy i ułatwi ten proces.

Wtyczka Readlang jest absolutnie genialna. Działa w ten sposób, że gdy czytamy online tekst w języku obcym i nie znamy tłumaczenia jakiegoś słowa, “najeżdzamy” na nie kursorem myszki i nad nim pojawia się jego tłumaczenie w wybranym języku.

Dodatkowo słowa przetłumaczone są zapisywane wraz z kontekstem na naszym profilu na stronie internetowej readlang.com. Mamy możliwość powrotu do nich oraz powtarzania ich za pomocą fiszek, które tworzy dla nas i za nas system.

Na readlang.com jest dostępna także biblioteka tekstów do czytania lub słuchania w wybranym języku obcym. Możemy z nich do woli i bez limitu korzystać. Praca z tekstem wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku wtyczki. Dodatkowo w prawym górnym roku, po kliknięciu w hamurgerową ikonkę, przenosimy się do wbudowanego słownika, gdzie możemy znaleźć synonimy oraz inne przykładowe użycia wybranego słowa.

Obejrzyj retransmisję trzeciego już spotkania na żywo w grupie Językobiorcy na Facebooku gdzie dokładnie pokazuję, jak można z niej korzystać.

Myślę, że Ci się spodoba!

 

Zadaj pytanie

Jeśli masz ochotę ze mną porozmawiać, napisz do mnie.

Tutaj możesz się ze mną skontaktować. 

 

Twoja opinia

Czy było coś, co Cię szczególnie zaciekawiło albo zdziwiło? Opowiedz nam o tym i zostaw tutaj swój komentarz.

 

Do zobaczenia!

Wszystkiego efektywnego i pamiętaj! Stać Cię na więcej!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do 1100+ osób

Poznaj 101 MEGA pomysłów na trening mówienia w języku obcym!

Psst! Nie znasz ich wszystkich!