Witam cię serdecznie w 26 odcinku podcastu Językobronie. W tym odcinku będziemy zastanawiać się jaki był rok 2018 i jaki chcemy, żeby był rok 2019.

Oczywiście, życzymy sobie wszyscy tego, żeby w 2019 roku nastąpił przełom, jeśli chodzi o naukę języka obcego, czego bardzo Ci życzę. Mam nadzieję, że właśnie ten odcinek pomoże Ci zrewidować to, co działo się w 2018 i mądrze przygotować na rok 2019.

Tak jak zwykłam robić od już od kilku odcinków, poproszę cię o wykonanie krótkiego ćwiczenia, które w moim przypadku, jest już zwyczajem, ponieważ robię tak codziennie. To ćwiczenie to „release tension, set intention” czyli odpuść, zrelaksuj się i pomyśl, jaki chcesz być podczas słuchania tego podcastu i jaki chcesz mieć efekt końcowy. To ćwiczenie jest genialne i świetnie działa. Naprawdę jesteśmy w stanie zaprojektować to, jacy chcemy być podczas każdej aktywności i jaki chcemy mieć efekt końcowy. Mózg bardzo chętnie i dzielnie nas słucha, bo taka jest jego rola. Pomyśl sobie, że chcesz być skupiona, skoncentrowana i chcesz zapamiętać i wdrożyć po wysłuchaniu tego podcastu i po przejściu do życia codziennego.

W tym odcinku będziemy patrzeć na to, jaki był rok 2018. To jest pierwsza część tego podcastu. Druga część będzie poświęcona mądremu projektowaniu roku 2019 roku.

Najpierw chciałabym, żebyśmy się zatrzymali i wyreżyserowali film pod tytułem: „ Rok 2018 …Dokończ ten tytuł. Możesz wpisać swoje imię nazwisko albo nadać tytuł dla tego filmu. Wyświetlimy ten film dokładnie przed swoimi oczami, na wielkim ogromnym telewizorze. To ćwiczenie ma pomóc Ci docenić siebie, swój trud, swój wkład w skład energetyczny w rok 2018 rok. Mamy taką tendencję, żeby patrzeć tylko w przyszłość. Zakładamy, że w 2019 zrobimy masę rzeczy i w ogóle nie mamy takiej chwili zatrzymania i refleksji.

Efektem tego ćwiczenia będzie to, że zobaczysz, co się działo, że poczujesz wdzięczności, radość, uśmiechniesz się i podziękujesz sobie za rok 2018. Z taką fajną energią zupełnie inaczej będziesz patrzeć na 2019 rok.

Teraz wyobraź sobie ogromny ekran przed tobą. Tytuł filmu i ścieżkę dźwiękową masz już wybraną. Wróć do pierwszego dnia roku 2018 albo do Sylwestra. Zobacz, co się wtedy wydarzyło? Czy miałaś wtedy jakieś postanowienia? Z kim wtedy spędziłaś ten czas? Czy pamiętasz Walentynki 2018? Kwiaty? Czekoladki? Przywołaj je teraz i wyświetl na ekranie. Pamiętasz może swoje urodziny? Pamiętasz kto wtedy z tobą był? Popatrz, jak spędziłaś wakacje, lato? Czy byłaś może, na jakiejś wspaniałej wycieczce? Czy spędziłaś je w gronie rodzinnym? Zwróć uwagę, jaki był pierwszy dzień jesieni? Czy pamiętasz ten okres? Co się wtedy działo w twoim życiu? Przypomnij sobie, i to będzie najprostsze, jak wyglądała Wigilia w roku 2018? Przypomnij sobie uczucia. Popatrz też inaczej, nie tylko oczami, ale też wszystkimi zmysłami, co działo się w tych wszystkich momentach? Przypomnij sobie wydarzenie, które wywołało największe uśmiech na twojej twarzy. Przypomnij sobie proszę kiedy czułaś się najlepiej. Z czego byłaś najbardziej dumna? Czy przeczytałaś ciekawą książkę? Może spotkałaś kogoś ciekawego? A może wydarzyło się po prostu coś wspaniałego, jeśli chodzi o naukę języka obcego. Czy zapisałaś się na jakiś fajny kurs? Jak Ci było z językiem w 2018 roku? Zobacz film, który właśnie teraz wyświetla się przed Twoimi oczami i jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, to w tym momencie, uśmiechnij się do siebie i podziękuj sobie za trud i wkład pracy, którą wykonywałaś. Mam nadzieję, że teraz czujesz się bardzo dobrze i dużo lepiej niż na początku. Z takim nastawieniem dużo łatwiej, lepiej i przyjemniej będzie Ci się planowało czy projektowało rok 2019. W tym momencie możesz wykonać sobie ćwiczenie, o którym wspominałam w 24 odcinku podcastu i zadać sobie pięć pytań:

Co zacząć robić?

Co przestać robić?

Czego robić mniej?

Czego robić więcej?

Co robić inaczej?

Poświęć na to 30 minut. Ważne jest to, żebyś zapisała sobie wszystko na kartce, ponieważ wtedy synchronizują się nasze półkule i informacje są przetwarzane zupełnie inaczej. To, co jest zapisane mózg traktuję bardziej poważnie i uznaje to jako zadanie do wykonania. On zawsze robi to, czego naprawdę chcesz… 

Zapraszam Cię na cotygodniowy trening mówienia w parach w języku angielskim. Spotkania odbywają się w każdy czwartek, o godzinie 21:00. ZAPISUJĘ SIĘ! 

[fblike]

Napisz jakie masz przemyślenia po wysłuchaniu tego odcinka 🙂

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *